Класний керівник


01 жовтня 2023. День захисників та захисниць України.







Вересень 2023. 8 клас. Тиждень безпеки дорожнього руху.













Попри складні часи для нашої України, з обережністю в умовах війни, зібрали учнів на свято останнього дзвоника. Після довгого онлайн навчання нарешті побачились 💙💛
7 клас завершено.















Україна-країна нескорених 2022 (Padlet)







Матеріали для першого уроку 2021 (Padlet)



10.05. 2018 Такі фотосесії допомагають  згуртувати колектив, поговорити "по душам", вчать бачити прекрасне навколо, зближують мене та моїх ....якось і не хочеться писати учнів,  це мої ДРУЗІ!








26. 03 2018   Вже стало традицією проводити перший день весняних канікул разом. Цього разу отримали гарний настрій від перегляду 3D фільму "Тихоокеанський рубіж". Потім порцію  нових емоцій та почуттів додало перебування  у розважальному центрі Jump City. Прогулялися по місту, а коли вже дуже зголодніли, посиділи в Mc. Donalds.






14.02. 2018.
Чудово відсвяткували День Святого Валентина. Костя Шаповал привітав всіх піснею. Дякуємо!


Вересень. Тепло. Сонячно.  Ми вже дев"ятикласники.








08.09.2017 День здоров"я





На допомогу класним керівникам. Виховні заходи...

Перший день весняних канікул(27.03.17).Поїздка до кінотеатру та піцерії. Вражень набралися на цілі канікули.





Виховуємо шанобливе ставлення до дівчаток.
Привітання з нагоди 8 березня.
Хлопці підготували сюрприз-пісню під гітару!
Чудово грав на гітарі Шаповал Костянтин!!!



Осінь видалася чудовою...




Коли батькам небайдуже.
Ремонт класу пройшов дружно та весело!!!



Початок літніх канікул. Ми перейшли до 8 класу. Відпочиваємо активно.




Happy New Year! Merry Christmas!






«Живи Україно!
Живи для краси, для сили, для правди, для волі!»
Мета: формувати національну свідомість школярів, систему моральних цін­ностей, поглибити знання про нашу державу, формувати навички спільної діяль­ності.Розвивати почуття патріотизму, гордості за свою Батьківщину.


Обладнання:
презентація Power point,завдання для конкурсу «Народна скарбничка», вишитий рушник, чорнобривці, гілка калини, колоски.
Є край, де найкращі у світі пісні
І цвітом чарує калина,
Де сонечко вперше всміхнулось мені,
 Де дім міймоя Україна.
(слайд 1)
Учитель. Ось і промайнуло веселе тепле літечко, закінчилися каніку­ли. Ви, діти, добре відпочили, подорослішали. І ось ви вже стали на на­ступну сходинку шкільного життя. Вітаю вас. У нас сьогодні свято — День знань. Тема нашого першого уроку: «Живи, Україно! Живи для краси, і сили, і слави, і волі!» Його ми проведемо у вигляді змагання між двома командами. Тож зараз кожна з команд придумає собі назву, девіз та обере свого капітана. Отож розпочнемо.
Тільки почуття любові і глибокої гордості за Вітчизну разом з вірою у її величне майбутнє дає кожному українцеві, незалежно від того, моло­дий він чи сивий, чи живе він в Україні, чи в інших краях, право ствер­джувати: це моя країна, мій народ, моя Україна! (Слайд 2)
Кожна країна має свої народні символи. Які ви знаєте українські на­родні символи? (По черзі команди називають (червона калина, хрещатий барвінок, пахуча рута, м’ята, верба, чорнобривці, любисток, вишитий руш­ник, біла хата, лелека, українська пісня, приказки, прислів’я, загадки).)
Говорячи про Україну, ми не уявляємо її без наших прекрасних виши­вок. Важливе місце у житті українця посідає вишитий рушник. Без руш­ника, як і без пісні, не обходилось народження, одруження, смерть люди­ни. З хлібом-сіллю на рушнику зустрічали у нас дорогих гостей. Рушник передавали як оберіг із роду в рід, із покоління у покоління. Коли син вирушав з дому в далеку дорогу, мати дарувала йому рушник як оберіг від лиха.
Біла хата... У ній — корінь нашого роду, все одвічне, як життя, святе, як мамина пісня. Вона — символ добра і надії.
Лелека... Цього красивого птаха в Україні звуть по-різному: чорногуз, лелека, бусол, бузько. Він є символом сімейного затишку, благополуччя, вірності.
Майже в усіх народів є улюблені рослинні символи. І коли ми гово­римо про нашу Україну, то не уявляємо її без верби і калини. Калина — символ нев’янучої краси, кохання, рідної землі, нашої прекрасної України. Верба — символ неперервності життя, символ України. Красива і ніжна, невибаглива і корисна. Чорнобривці клали у воду, коли вперше купали не­мовля, щоб дитина була людям мила, як та квітка. їх святять у церкві на Маковія разом із маком, колосками жита, пшениці. Барвінок з вічнозеле­ним листям і небесно-блакитними квітами... Він став символом мужності, життя, символом справжнього козака. На весіллі барвінок — символ вір­ності і краси. У відварі барвінку купали немовлят, щоб росли здоровими і щасливими.
Ø  Гра «Український віночок»
Український віночок - це своєрідний оберіг, наділений чаклунською силою. В український вінок наші предки вплітали 12 цілющих рослин. Кожна квітка у віночку щось символізувала.

Назвіть квіти, які впліталися в традиційний український вінок? ( слайд 3)

Перша квітка зовні не показна - деревій. Рослина з дрібненькими білими квіточками, цупким стеблом. Проростає всюди і цвіте всюди. Тим-то стала вона у вінку символом нескореності.
Особливе місце у вінку належить барвінку. Від народження до смерті супроводжує нас його блакитний погляд, вічно зеленіюче листя символізує безсмертя душі. Барвінок - символ життя. А барвінок до людської оселі, до городу тягнеться. Взимку відвар барвінку п'ють від простуди, влітку барвінком прикрашають святковий хліб, хату, плетуть весільні букети, встелюють дорогу в останню путь. Цілий рік його шанують, вважаючи символом життя.
Безсмертник дарує здоров'я роду людському, і виразки, і ранки гоїть. Цвіт вишні й яблуні - символ материнської любові. А калина - символ краси та дівочої вроди, символ України. У народі кажуть, що Ружа колись була дуже красивою дівчиною. Вона, як і її сестри , Мальва та Півонія, лікувала людей від серцевих хвороб. У віночку це символи віри, надії, любові.
А любисток і васильки були колись птахами, що вчили людей любити одне одного, бути щирими у розмовах. А як померли, то поросли двома пахучими рослинами - любистком та васильком. Люди люблять їх не лише за пахощі, а за лікарські властивості. В них миють волосся, освіжають помешкання, купають маленьких дітей.
Вишневий чи яблуневий цвіт - то невмируща материнська любов.
Без калинового цвіту чи грона ягід не буде вінка. Бо ж калина - то пісенний образ України.
Ромашку вплітають у віночок, як символ доброти і ніжності, разом з гронами калини, вишневим цвітом, перевиваються усі квіти вусиками хмелю - символом гнучкості і розуму.

Різні перекази існують про походження маку. Вважалося, що квітка червоного маку повстала, як символ поєдинку любові й ненависті. Червоні пелюстки - це любов, чорна серцевина - ненависть. Символ печалі і смутку тих, у чиїх родинах хтось загинув у боротьбі з ворогом.


» Конкурс «Народна скарбничка» (слайд 4)
Одним із символів України є народні прислів’я та приказки. Тому на­ступний конкурс — «Народна скарбничка». Від кожної команди потрібно по два учасники.
Завдання: з’єднати частинки народних прислів’їв. ( Прислів’я розрізані, учасники складають пари)
1)      Батьківщина — мати, умій за неі постояти.
2)      Людина без Вітчизни,як соловей без пісні.
3)      Всюди добре, а вдома найкраще.
4)      Кожному мила рідна сторона.
5)      За рідний край життя віддай.
6)      Хата без рушника — що родина без дітей.
7)      Праця людину годує, лінь марнує.
8)      У дитини заболить пальчик, а у мамисерце.
9)      Пташка красна своїм пір’ям, а людиназнанням.
10)  Друга шукай, а знайдештримай.
» Загадки української кухні (Слайд 5)
Українці — народ працелюбний. Вони завзято малюють, складають вір­ші, співають, орють землю, куховарять. Що не кажіть, любимо ми, укра­їнці, попоїсти. Наступне завдання — відгадати загадки про їжу. За кожну правильну відповідь — 1 бал.
1.  Сидить на ложці, звісивши по ніжці. (Локшина)
2.  Не печене, не варене, а на столі — сніданок. (Молоко)
3.  Саму мене не їдять, але й без мене не їдять. (Сіль)
4.  В одній діжці — два тіста. Штовхаються, штовхаються — ніколи не змі­шаються. (Яйце)
б. Без голови, а ногу маю: бриля на неї одягаю. (Гриб)
6.  Круглий, як куля. Зелений, як трава. Червоний, як кров. Солодкий, як мед. (Кавун)
7.  Як дитиною буваю, пелюшок тоді не маю. Постарію, мов бабуся, в сто пелюшок одягнуся. (Капуста)
8.  Білий, маленький, бокастий та товстенький, чимсь смачним напхався, в окропі купався, у дірку впав. (Вареник)
9.  Маленькі плоди, як сережки, повисли. Червоні — солодкі, зелені — кислі. (Вишні)
10. Неприваблива, шишкувата, а як прийде на стіл вона, скажуть весело всі хлоп’ята: «Ну й розсипчаста, ну й смачна!» (Картопля)
11. На городі молода пишні коси розпліта, у зеленії хустинки золоті хова зернинки. (Кукурудза)
12. Повна діжка жита п’ятачком накрита. (Мак)
13. Що то за голова, що лиш зуби та борода? (Часник)
14. Сама жовта і цукриста, я красуня золотиста. (Диня)
►► Конкурс «Брати наші менші»
Ми любимо українську землю: її чудову мальовничу природу, а також її мешканців — братів наших менших — комах, тварин, птахів. У цьому конкурсі беруть участь капітани. За дві хвилини вони повинні по черзі описувати живу істоту, не називаючи її. Учасник другої команди має від­гадати цю істоту.
За правильну відповідь — 1 бал.
Першій команді слово — «жук», другій — «гусінь»»
 Конкурс «Скоромовки» (слайд 7)
Також до української народної творчості відносять і скоромовки. Кожен
учасник повинен тричі проговорити свою скоромовку.
Хто швидше і виразніше — 2 бали, інший — 1 бал.
  Кипить окріп при Прокопові, як і при Прокописі.
  Ніс Гриць пиріг через поріг, став на горіх — упав на поріг.
  На семеро саней по семеро в сани посідали самі.
  Хитру сороку спіймати морока, а на сорок сорок — сорок морок.
 Інтелектуальний спрінт
Наступний конкурс: команда повинна за 1 хвилину дати правильні відповіді на якнайбільшу кількість запитань. За кожну правильну відпо­відь — 1 бал.
Питання для першої команди
  Документ, що засвідчує особу. (Паспорт)
  Статус міста Київ в Україні. (Столиця)
  Акт, виданий президентом. (Указ)
  Гімн України. («Ще не вмерла України»)
  Край, де людина народилась, живе і зростає. (Батьківщина)
  Людина, яка належить до певної держави, підпорядковується законам, перебуває під її захистом. (Громадянин)
  Які гори є на території України? (Кримські, Карпати)
  Назвіть найбільшу річку України. (Дніпро)
  Найголовніший майдан нашої країни. (Майдан Незалежності)
  Чий день народження 9 березня 1814 року? (Т. Г. Шевченка)
  Ким мріяв стати Т. Г. Шевченко? (Художником)
  Кого в Україні називали безстрашними лицарями? (Козаків)
  Як називалась споруда, у якій жили козаки? (Курінь)
Якого кольору був стяг у Запорозькій Січі? (Малиновий
  Назвіть українські жіночі прикраси. (Намисто, дукачі, сережки, ґерда­ни, селянки)
  Назвіть один з найдавніших видів українського жіночого та чоловічо­го одягу. (Сорочка) 3 чого цей одяг виготовляли? (З лляного полотна)
Питання для другої команди
  Національний символ України. Його дарують, ним обмінюються у Великоднє свято. (Писанка)
  Повна незалежність держави, (Суверенітет)
  Герб України. (Тризуб)
  Хто автор слів Гімну України? (П. Чубинський)
  Які моря омивають територію України? (Чорне, Азовське)
  Державна мова України. (Українська)
  Назвіть найвищу гору Карпат. (Говерла, 2061 м)
  Що святкують українці 28 червня? (День Конституції)
  Назвіть велике зібрання творів Т. Шевченка. (Кобзар)
  Як називали мандрівних співців-поетів за часів Т. Г. Шевченка? (Лір­ники, кобзарі)
  Де простяглась козацька Січ? (За Дніпровськими порогами)
  Яка їжа була в козаків найулюбленішою? (Каша)
  Як називались козацькі судна? (Чайки)
  Який ви знаєте давній національний український чоловічий верхній одяг? (Жупан, кожух, кунтуш, свита, сердак)
  Поширене в Україні дерево, з яким в українських народних піснях і переказах порівнюють струнких дівчат.(Тополя)
  Відзнака гетьманської влади на Україні. (Булава)
III. ЗАКЛЮЧНИЙ ЕТАП
Ось і завершився наш останній конкурс. Усі ви сьогодні добре попра­цювали, виявили свої знання, кмітливість.
Перед журі постало складне завдання — виявити команду — пере­можця.
У І столітті нашої ери римський державний діяч, філософ на публічно­му виступі сказав: «Люблять Батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що вона твоя». Подумайте і дайте відповідь, продовживши речення: «Для мене Україна — це...»
►► Вправа «Мікрофон»
Незалежність України дає можливість кожному з нас стати справжнім господарем своєї землі, а для того, щоб ним стати, потрібно перш за все любити землю, віддавати їй розум, серце, душу. Кожен з вас уже сьогодні думати, яку професію обере в майбутньому, які знання потрібні, щоб здобути її, і що потрібно робити кожному, щоб принести користь людям, країні, собі. 
Тож знаннями, працею, здобутками прославляйте Україну.

Література: серія КЛАСНИЙ КЕРІВНИК. Години спілкування 5-8 класи. Харків. Видавнича група "Основа" 2013.
Презентація

2 коментарі:

  1. Вітаю вас зі світом, успіхів у роботі та творчої подальшої наснаги!

    ВідповістиВидалити
  2. Рада за вас, так тримати і надалі! Успіхів, натхнення, творчих злетів! Щиро дякую за онука Костянтина!

    ВідповістиВидалити